اسپانیا
اسپانیا
فراتر از آن

اسپانیا، (به اسپانیایی: España) با نام رسمی پادشاهی اسپانیا (به اسپانیایی: Reino de España) کشوری مستقل در شبه جزیره ایبری واقع در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپا است. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و تنگه جبل‌الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال «به طول ۱۲۱۴ کیلومتر» طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

عضویت شینگن
عضویت شینگن
بله
واحد پول
واحد پول
یورو
زبان ملی
زبان ملی
اسپانیایی
جمعیت
جمعیت
46752000 نفر
پایتخت
پایتخت
مادرید
مطالبی که میخوانید
آخرین‌های بلاگ

تحصیل در اسپانیا – تحصیلات کارشناسی در اسپانیا

برای ورود به دانشگاه های برتر اسپانیا ، متقاضیان ابتدا باید دوره 5 تا 9 ماهه دانشگاه را بگذرانند و اگر در آزمون قبول شوند می توانند وارد دانشگاه شوند. در حالی که در دانشگاه هستید اجازه کار نخواهید داشت اما بعد از دانشگاه در صورت قبولی در کنکور دانشگاه و ورود به دانشگاه اجازه کار نیمه وقت خواهید داشت. ورود به رشته پزشکی این نیز روال دانشگاه های اسپانیا است و شما باید در دانشگاه و سپس در کنکور شرکت کنید. مدت زمان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی 4 سال است و به زبان اسپانیایی تدریس می شود. بهتر است این مدرک را در ایران دریافت کنید و سپس برای ادامه تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنید ، زیرا گذراندن دوره کالج زبان اسپانیایی در اسپانیا دوره ای است که سفیر را متقاعد نمی کند و موافقت نمی کند ویزا به متقاضی اعطا کند و باید پذیرفته شود در ارائه مدرک برای رفتن به سفارت.

تحصیل در اسپانیا – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا بین دو تا چهار ترم است. می توانید بدون مدرک زبان برای اسپانیا اقدام کنید. هزینه تحصیل در اسپانیا بین 6 تا 8 هزار یورو در سال است. دوره های دانشگاهی در اسپانیا به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شود. یکی از مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا این است که پس از اتمام این دوره بدون نیاز به کنکور به طور مداوم وارد دوره دکترا می شوید. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا مجاز به کار برای یک دوره 20 ساعت در هفته هستند و متوسط ​​حقوق این افراد بین 8 تا 10 یورو در ساعت است که کل درآمد حاصل از کار دانشجویی می تواند به راحتی هزینه های زندگی را پوشش دهد پوشش در یک سال

در مقاله “کار دانشجویی در اسپانیا” درباره شرایط کار در اسپانیا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دکترا در اسپانیا

تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا 3 تا 5 سال است. این دوره برای تحقیق است و شما مجاز به دفاع از پایان نامه خود پس از سال سوم تحصیل هستید. تحصیل در این دوره رایگان است و می توانید آن را دریافت کنید. بورسیه تحصیلی برای افراد دارای رزومه خوب در دسترس است. تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا عمدتا به زبان انگلیسی است و می توانید بدون مدرک زبان اقدام کنید. دانشجویان دکترا در اسپانیا مجاز به کار برای مدت 30 ساعت در هفته هستند و متوسط ​​حقوق این افراد بین 8 تا 10 یورو در ساعت است. این به دانشجویان اجازه می دهد تا کار کنند تا بتوانند هزینه های زندگی را تأمین کنند و تحصیلات شما را در مدت یک سال بپوشانند. در دوره دکترا ، اکثر دانشجویان می توانند استادیار شوند و حداقل بین 1200 تا 1500 یورو در ماه درآمد کسب کنند.

.

تحصیل در پزشکی در اسپانیا

اسپانیا در زمینه تحصیل پزشکی اولین انتخاب شما نیست. با این حال ، اگر دوزبانه هستید و به دنبال شهریه ارزان تر و یک برنامه کوتاه تر هستید ، اسپانیا بهترین کشور برای تحصیل پزشکی است. اولین قدم برای ورود به دوره های پزشکی اسپانیایی داشتن دانش کافی از زبان اسپانیایی است زیرا تحصیلات شما به زبان اسپانیایی است ، در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی وجود ندارد (اگرچه یک برنامه دندان پزشکی وجود دارد این به این معنی است که تحصیل در اسپانیا برای دانشجویانی است که صحبت می کنند یا حداقل درک مشترکی از زبان اسپانیایی داشته باشید ، صرف نظر از اینکه مدارس پزشکی اسپانیا در سطح بین المللی مورد احترام هستند و اگر شما به زبان صحبت کنید ، اسپانیا می تواند کشور خوبی برای شما باشد!

دانشگاه های خصوصی در اسپانیا اگرچه ورود راحت تری دارند اما اعتبار کمتری نسبت به دانشگاه های دولتی دارند و شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما دانشگاه های دولتی اسپانیا از اعتبار بیشتری برخوردار هستند و مهمترین نکته ای که باید در نظر گرفته شود پذیرش آنهاست و شما باید یک دوره کالج را بگذرانید تا بتوانید در آزمون دانشگاه دولتی شرکت کنید. و به خاطر داشته باشید که تحصیل پزشکی در اسپانیا شش سال طول می کشد.

تکمیل برنامه های پزشکی در اسپانیا با تأکید بر مطالعه پیش بالینی به مدت دو سال حدود شش سال طول می کشد. این اساساً در حال تحصیل علوم پایه پزشکی در زیست شناسی ، فیزیک و آناتومی پایه است. پس از اتمام این آموزش مقدماتی ، شما مطالعات بالینی را در بیمارستان های آموزشی تحت نظارت پزشکان معتبر آغاز خواهید کرد.باید توجه داشته باشد، که الوییت با کسانی است که سن کمتری دارند. ولی اگر سن بیشتری دارید، می‌توانید با ارائه یک رزومه مناسب و سوابق تحصیلی خوب، شانس خود را امتحان کنید.

انواع بورسیه‌های تحصیلی در اسپانیا کدام‌اند؟

باید بدانید بورسیه تحصیلی در کشور اسپانیا به دانشجویان دکترا تعلق می‌گیرد و امکان دریافت بورسیه در دیگر مقاطع تحصیلی بسیار ضعیف است.بورسیه در مقطع دکترا به دو شکل انجام می‌شود:

 1. بورسیه دولتی
 2. بورسیه دانشجو توسط استاد

شرایط استفاده از بورسیه تحصیلی اسپانیا و تحصیل رایگان در اسپانیا برای متقاضیان چگونه است؟

شرایط اخذ بورسیه دولتی در مقطع دکترا:

 1. داشتن معدل فوق لیسانس بالای ۱۵/۵
 2. فاصله میان اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو، بیش از سه سالنباشد.
 3. از زمان دریافت مدرک کارشناسی ارشد، بیش از سه سالسپری نشده باشد.
 4. ارائه مدرک آیلتس با نمره حداقل ۵/۵
 5. داشتن مقالات ISI

هزینه تحصیل در اسپانیا برای مقاطع مختلف چقدر است؟

هزینه تحصیل در اسپانیا در مقاطع به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی سالانه 2500 یورو
 • مقطع کارشناسی ارشد سالانه 3000 تا 5000 یورو
 • مقطع دکترا سالانه 100 تا 500 یورو

طبق قوانین داخلی دانشگاه‌های اسپانیا، در مقطع دکترا معمولاً بین 100 تا 600 یورو به عنوان هزینه ثبت نام از دانشجو دریافت می‌کنند که این هزینه در طی سال به واسطه خدماتی که به دانشجو ارائه می‌شود به وی باز گردانده خواهد شد.

برترین دانشگاه های اسپانیا در زمینه پزشکی و علوم زیستی

. در فهرست زیر می‌توانید لیست برترین دانشگاه های اسپانیا در زمینه پزشکی و علوم زیستی را (همراه با رتبه جهانی آنها در این زمینه) مشاهده کنید:

 1. Universitat de Barcelona (62)
 2. Universitat Autònoma de Barcelona (148)
 3. Complutense University of Madrid (196)
 4. Universidad Autónoma de Madrid (210)
 5. Universitat de Valencia (262)
 6. University of Navarra (326)
 7. University of Granada (333)
 8. Universitat Pompeu Fabra (369)
 9. University of Salamanca (400)
 10. Universidad de Alcalá
 11. Universidade de Santiago de Compostela (401-450)
 12. Universidad de Sevilla (451-500)
 13. Universidad de Zaragoza (401-450)
× کفتکو در واتساپ